Bublicaj

bublicaj.sk

Bubble Tea

Na začiatku 80. rokov mali taiwanskí školáci v obľube vypiť si po vyučovaní šálku osviežujúceho čaju. Pred školami boli rozmiestnené stánky s čajom. Neskôr začali predavači pridávať do čaju ovocnú príchuť. Deti si sladkú ovocnú chuť chladeného čaju rýchlo obľúbili. Po pridaní príchute bolo treba nápoj dobre pretrepať, aby sa príchuť rovnomerne premiešala. Pretrepaním sa na povrchu nápoja vytvorili bubliny a tak sa stal nápoj známy ako "Bubble Tea."
 
V roku 1983  sa začali pridávať  do obľúbených nápojov Bubble Tea aj tapiokové perly. Tapiokové perly tiež vyzerajú ako bubliny, čo ešte viac podčiarklo názov "Bubble Tea." Bubliny sa teda v Bubble Tea vznášajú na hladine aj v dolnej časti nápoja.
 
Bubble Tea sa väčšinou pije chladený,  s tapiokovými perlami, plávajúcimi na dne pohára. V zime  zase  jeho teplý variant príjemne zahreje. Niekedy je nápoj vyrobený z čerstvého ovocia, mlieka a drveného ľadu, čím vznikne zdravý mliečny kokteil. Chladené aj teplé Bubble Tea nápoje vždy obsahujú zdravý čerstvo uvarený zelený alebo čierny čaj.
 
Čierne tapioka perly tvoria sladké zemiaky, koreň manioku a hnedý cukor, ktorý dodáva tmavú farbu. Konzistencia tapioka perál je niečo medzi želé a žuvačkou.
 
Priesvitný pohár, s čiernymi gulľôčkami na dne, možno ľahko identifikovať ako nápoje Bubble Tea. Ďalším rysom je hrubá slamka. Hrubá slamka je potrebná, aby bolo možné tapioka perly vycucnúť z pohára a vychutnať si ich zároveň s lahodným
čajom. Vzhľad Bubble Tea je rozhodne unikátny.
 
Jedna vec je istá. Bubble Tea nie je výstrelok. Je to trend.  Príďte ho k nám ochutnať  a  stante sa jeho súčasťou!